26.9.12

hep reklam bu

zamanında altın günü misali kitap günü yapsak nasıl olur, nasıl karşılanır diye düşünüp benim pek de sevmediğim "hepimiz aynı kitabı okuyup gelelim sonra da konuşalım" gününe sıcak bakan pek çok insanla karşılaştıktan bir süre sonra ne yapsak da orta yol bulsak deyip, orta yol falan bulmayıp "topluca kitap okumaca" diye bir şey yapmaya başladık yaz öncesinde. 10-15 kişiyi bir kafeye oturtup 3-4 saat birlikte kitap okuyup okumayacaklarını görmek, sonrasında da sohbet etmekle geçen bu proje yeni insanlara ulaşmada ve gelen insanların istikrarını korumada biraz sıkıntılı bile olsa bir şekilde dördüncüsüne ulaştı. burada facebok event linkini bulabilirsiniz mesela cumartesi günü yapılacak olanın.

eğer düzgün bir kitlemiz olur, biraz daha benzer ilgi alanları olan kişiler bulabilirsek bunu ileride belirli bir konsept üzerine okumalar olarak geliştirebiliriz diyoruz mesela ama bu başka bir mesele ve başka bir konu.

100 thousand poets for change diye bir etkinlik var mesela. pandomimciler, şairler, müzisyenler 29 eylül günü dünyanın dört bir yanında çeşitli etkinlikler düzenliyorlar. konserler, sempozyumlar, gösteriler vesaire vesaire.. biz de yapsak ya artık dediğimiz kitap okumacayı bu zamana denk getirip hani bir kafede bir sürü insanla kitap okumanın sinerjisini dünyada sanatla ilgili bir şeyler yapan bir sürü insanla oluşturma fikrinin güzelliğine inandık. inandım ya da. benim kadar etkileyici bulmadı insanlar bu oluşumu pek sanırım ama bu da çok ayrı bir konu. şimdi de elimizde burası var mesela resmen onların arasında olduğumuza dair bir bilgi olaraktan. hatta bu etkinlikle ilgili yayınlayacağımız geri bildirimleri(ve diğer tüm etkinlikleri tabiiki) stanfort üniversitesi birleştirip düzenleyecekmiş.

türkiye'de izmir, istanbul ve mardin'de bir şeyler yapıldığı duyumunu aldım ancak ne olduklarına dair pek fikrim yok, siteyi tekrar çok fazla inceleyemedim çünkü şu anda uykum var (biraz da üşendim)

öyle işte. reklamları okudunuz.
kitap okumaktan, kitap sohbeti yapmaktan keyif alan ve izmir'de olan tanıdıklarınız veyahut benlikleriniz varsa davet edin, katılsınlar bizlere bu gün

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder