10.4.12

"babylon""
çılgın kralın yok ettiği şehrimizin anılarını taşıyan gözyaşlarımız akıyor babil’in nehirlerinde. nehrin tadı tuzlu ve acı artık, içenler hüzünleniyor neden bilmeden. özlem çekiyoruz doğduğumuz topraklara, acımız dudaklarımıza bile varamadan kesiliyor kırbacın keskin sesinin altında. sırtımızda sessiz çığlıklarımızın eşlikçisi yaralarımız var açık, kirli ve acı dolu ama biliyoruz ki kalplerimizdeki yaranın durumu çok daha kötü
göğü delen kulenin tuğlalarında kanlarımız, harca karışan suda göz yaşlarımız var. günahlar üzerine kuruluyor kule, tanrıya uzanan el misali. tanrının kucaklamasını diliyoruz bizi, babil kulesini dikerken biz gözlerimizde canlandırıyoruz evlerimizi; kule bizim sahte cennetimiz, kralsa vahşi tanrımız. ölüm gelse de gözlerimizi kapatsa istiyoruz ama nafile; uyuyamıyoruz..
ölülerimizin ardından artık ağlamıyor, gülüyoruz. tek gülümseme nedenimiz oldular artık, tüm doğumlar için ağıt yakıyoruz; göz yaşlarımız besliyor babil nehirlerini.. bebekler acı suyla besleniyorlar.. ilk çığlıkları yankılanıyor kulenin duvarlarında, günaha bulanmış elini uzatıyor kral tanrıya. tanrı kızmış olacak ki ona, bakmıyor. tanrı bizi görmüyor. gözyaşlarımız babil nehirlerinden taşıyor.. melekler bizi her gördüklerinde ağlıyor olacaklar ki bu sıralar çok yağmur yağıyor..

"

ekleme şarkı linkleri:  http://fizy.com/#s/1j7goa  ve http://fizy.com/#s/1h5exl hatta bir de http://fizy.com/#s/12ub2f

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder