9.12.11

Pörtü

Pörtü diye bir şey var artık. İzmir için bencil bir etkinlik rehberi kendisi. Bencil çünkü her şeyi değil sadece kafasına estiği şeyleri haber veriyor. Bir miktar seçmece diyerek kılıf uydurabiliriz buna ama özünde sadece bencil bir estetik kaygının "aa negzel" dediği seçimler.
Sabit olmayan zamanlarda, sabit olmayan şekillerde güncelleniyor olması, hiç bir ek kaygısının bulunmamasıyla oldukça kafası rahat bir oluşum aslında kendisi. Hala bir maskot ya da avatar arayışında ki şimdilik kendine kurban olarak pembe bir tavşan seçmiş durumda.
Konserler, tiyatrolar, film gösterimleri, festivaller, söyleşiler, fuarlar şimdilik ilgi alanları arasında bulunanlar. Zamanla ilgisini çeken şeylere göre ilgi alanları değişebilir, daha doğrusu gelişebilir elbette.
Entel ile entelektüel arasına kalmış bir şey pörtü.

Hepsinin dışında çok sevimli bir kelime pörtü. Pörtüpörtüpörtüpörtü falan, böyle ardarda söyleyince çok eğlenceli hissettiriyor sanki. Herhangi başka bir kelimeye benzesin diye de bir kaygısı yok üstelik. Huzurlu bir kelime bence pörtü. Gerekirse sıcak, cana yakın falan da.

Neyse; reklamdı bu böyle sadece. Pörtü güzel şey. Pörtü benim son anda haberim olup üzüldüğüm etkinliklere karşı insanların da son anda haberi olsun ve üzülsün, bana eşlik etsinler diye yaptığım bir şey. Sırf, alakasız bir şekilde bu tip şeylerden bolca haberim oluyor bari bir işe yarasın diye yaptığım bir şey. Zaten çoğuna gidemiyorum aslında..
İşte böyle bir şey..

Pörtü

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder