27.2.11

bazen az uyku ve yeterince kahve eshe'yi gülümseyen kafatasına çevirir ^_^

Kahve, ambrosia gibi bir şey olsa gerek. Düşününce cümle belki de "Ambrosia, kahveye benzese gerek." şeklinde olmalıydı ama hayır, düşünmüyorum ben. Düşünmek zaten sıkıcı değil mi? Neyse, kask takınız. Az uyumak ve kıt imkanlarla çalışmak insana yaşadığını hissettiriyor. Hayatın zehre sürülmüş kırbacını daha bir yakından hissediyorsunuz ama uyuşmuşluğunuz acıyı yok ediyor. Daha dinç, daha öfkeli ve daha dingin olabiliyorsunuz mesela. Dingin ve öfkeli, öfkelendiği için kafası karışmayan oluyor sanırım ama aldırmayın siz bana, geçin gidin bence buralardan yol yakınken. Sonra yol bakıma alınır falan maazallah.

Az tatlı yediğim(ki bu çoğunlukla çok tatlı istediğim zamana denk geliyor) zamanlarda dünyayı yok etme isteğim artıyor hızla. Aptal insanların soykırılması konusundaki düşüncelerim hala sabit sayılır zaten. Etrafımı sarmalasın diye bıraktığım barışçıllık aurasının gitmesinin ardından kendi içimde bulduğum "bırakınız yapsınlar, bırakınız etsinler, tırpanımı bulunca hepsinin kafasını keserim nasıl olsa" mottosuyla masum ve huzurlu gülümsemesini sürdüren adamı başkan seçmiş olabilirim. Bu nedenle tırpan istiyorum. Evim olunca tırpan alacağım. Hayır dur, bu yazı benimle ilgili olmamalı çok fazla. Kapatıyorum bu konuyu bu nedenle.

İnsanların sayısının daha az olup daha nitelikli insanların daha kolay bulunabileceği bir dünyada yaşamanın daha kolay olabileceği ütopyası böyle bir dünyada kötü adam olmaya meyledecek insanların sayısının artası durumunu hesaba katmamaktan kaynaklı paradokslar yaşayabilir bence. Çünkü insanlar kötü. İnsan zaten küfür gibi bir sözcük bence çoğu zaman. İnsan. Ne kadar itici.. Acaba kökeni ne, nereden geliyor falan.. Mesela düşünelim:
İnsan-> İnşaa' olabilir mi? Yapım aşamasında der gibi?
İnsan-> İnşallah der gibi gibi de sanki? Ama yok, bu çok dinsel oldu.
İnsan-> İnsan. Evet. İnsan aslında insanların birbirlerine ettiği bir küfür, bir hakaret, bir karasıfat.

Tanrı olunca kahveyi ambrosia yapacağım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder